Aktualności /

Pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących

Pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących

piątek, 24-04-2020 | dodał: Ks. Piotr Molenda - proboszcz parafii


W 2019 roku w naszej parafii rozpoczął się proces modernizacji nagłośnienia. Z radością pragnę zakomunikować ze w dniu dzisiejszym tj. 24 kwietnia 2020r. zakończyliśmy kolejny jego etap. Zostało ukryte okablowanie. Największą radością jest zamontowanie w naszym kościele pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących.

Pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Moragu.

W 2019 roku w naszej parafii rozpoczął się proces modernizacji nagłośnienia. Z radością pragnę zakomunikować ze w dniu dzisiejszym tj. 24 kwietnia 2020r. zakończyliśmy kolejny jego etap. Zostało ukryte okablowanie. Największą radością jest zamontowanie w naszym kościele pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących.
Pod względem słyszalności i zrozumiałości mowy pętla indukcyjna jest nieoceniona, bowiem pozwala na zwiększenie zrozumiałości mowy o 70%, a nawet o 100%.
Pętla indukcyjna – co to jest?
Pętla indukcyjna (induktofoniczna) to potoczna nazwa systemu wspomagania słuchu, umożliwiającego osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną (T), w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy. Choć nie generuje żadnych dźwięków, można ją nazwać nagłośnieniem dla osób słabo słyszących.
Pętle indukcyjne są bardzo pomocne tam, gdzie zwykłe, akustyczne systemy nagłośnienia nie dają najmniejszej korzyści osobie z aparatem słuchowym – zwłaszcza w miejscach, gdzie panuje duży hałas lub o dużym pogłosie. Stosuje się je również tam, gdzie potrzebna jest dobra zrozumiałość mowy, na przykład w urzędach czy biurach obsługi klienta. Dzięki pętlom indukcyjnym poprzez wyeliminowanie szumu z otoczenia zrozumiałość mowy jest idealna.
Od dziś działa już w naszym Kościele.
Zamontowanie pętli indukcyjnej jest niesamowicie trudnym zabiegiem, dlatego pętla została zamontowana w jednej części nawy bocznej kościoła. Prowizoryczny schemat pokazuje w którym miejscu kościoła działa pętla działa.
Skorzystanie z pętli najprawdopodobniej będzie wymagało uaktualnienia oprogramowania aparatu słuchowego. Wiem jednak, że nie każdy aparat słuchowy posiada taką funkcję. Dlatego parafia zakupi kilka odbiorników, które będą umożliwiały odsłuch w pętli indukcyjnej. Skorzystanie z nich będzie wymagało tylko posiadania własnych słuchawek na wyjście mini jack 3.5mm.
Proszę Udostępnij !!!
Z troska i modlitwą.
Ks. Piotr Molenda - proboszcz parafii

Msze Św.

Poniedziałek - piątek
6.30, 18.00

Sobota
8.30, 18.00

Niedziela
7.00, 9.00
10.45 (z udziałem dzieci)
12.30 (w intencji Parafian)
18.00 (od czerwca do sierpnia 19.30)

Na naszej stronie https://www.facebook.com/Parafia-pw-Trójcy-Przenajświętszej będzie można uczestniczyć w transmisjach Mszy św.

  • Niedziela 9.00; 12.30 17.30 (Gorzkie Żale) 18.00
  • Poniedziałek – Czwartek 17.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Akt Ofiarowania 18.00 Msza Św.
  • Piątek 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Akt Ofiarowania 17.30 Droga Krzyżowa 18.00 Msza Św.
  • Sobota 17.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Akt Ofiarowania 18.00 Msza Św.
Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

30 min przed każdą Mszą Św.

Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca
od godz. 17.00.

Zobacz więcej

Biuro parafialne

Piątek: 19.15 - 20.00
Sobota: 10.00 - 11.00

Zobacz więcej

Tweet Papieża

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM